Burçlarına Göre Kadınlar ve Özellikleri

Burçlarına Göre Kadınlar ve Özellikleri

"Hangi burcun kadını nasıldır? Aşk hayatında nasıldır, nasıl sever? İlişkileri, hayata bakış açısı, özellikleri nelerdir? Risk almayı sever mi? Sizinle uyumlu mu? Buyrun hepsi bu yazımızda..."

Merhaba blog takipçileri bugünkü yazımızda kadınları merceğimize alıyoruz. Aman kadınlar duymasın :) Bakalım hangi burcun kadını nasıl? Hangisi sizin ilişki arayışınızda ideal partneriniz olabilir? Hadi başlayalım... değineceğiz.

Akrep Burcu Kadını

    Akrep Burcu Kadını Mars'tan referans alır. Tutukulu kadınlardır. Ne istediklerini bilirler. Her ne kadar su burcuna ait olsalar da, mesafeli gözükseler de, biraz uzaktan korkutsalar da, gözleriyle konuşur, adeta kavrar karşısındakini. Dolayısıyla sevdiğini sahiplenir. Sıcak kanlıdırlar baktığınızda. Peki Akrep Burcu Kadını nasıl sever? Akrep Burcu Kadını tutkulu sever. Sınırları zorlar. Kendisini kaybeder. Sevdiğini nereden, nereye koyacağını bilemez. Kimsenin aklını dinlemez. Sınırlarını kesinlikle ve kesinlikle ilişkisinin akışına göre belirlenmesini ister.

    Akrep Burcu Kadınına yapılabilecek en büyük yanlış aldatılmak olur. Akrep Burcu Kadınını aldatırsanız işte o gün bitersiniz. Yapacağınız bütün yanlışları belki telafi edebilirsiniz ama aldatılmayı asla ama asla affetmeyecek ve unutmayacaktır. O tanıdığınız, size fedakarlıklar yapan o kadın risk almaktan korkmayacak bir şekilde sizin canınızı yakacaktır.

    Akrep Burcu Kadını tehlikeli değildir. Sahiplenicidir. Mesafelidir. Kimsenin hayatına kolay sokulmaz. Ama sahiplendiğinde, sokulduğunda ise sonuna kadar arkasından gidecektir. O yüzden Akrep Burcu Kadını risk almaktan çekinmezler. Sizi zorlamaktan, fedakarlık yapmaktan korkmaz zaten korkuyu da tanımaz. Akrep Burcu Kadınının evliliklerinde ve ilişkilerinde çok fazla kaygı yaşamazlar. Üstlerine düşünün fazlasını yaparlar.

Koç Burcu Kadını

    Koç Burcu Kadını Mars'tan referans alır aynı Akrep gibi. O yüzden de çocuksudur. Ne istediğini aslında ilk etapta pek bilemiyormuş gibi görünse de, zevkli, renkli, ışığıyla, alımıyla, giyinişiyle, girdiği ortamlarda dikkat çeker. Neşeli bir ses tonu vardır. Gözleriyle konuşur. Vücut dili hiç durmaz.

    Koç Burcu Kadını sevgisini sınırsız gösterir. Çocuk gibidir. Sahiplenir, tutar, bırakmaz. Kolay ayrılamaz, vazgeçemez. O yüzden Koç Burcu Kadınının ayrılıkları dillere destandır. Çok acı çekerler. Koç Burcu Kadını kolay bir şekilde evliliğe ikna olmaz. Aşk kadınlarıdırlar. Dolayısıyla da evlilikleri uzun sürer ve geç evlenirler.

    Koç Burcu Kadını her yerde risk alabilirler. Hayatın her bölümünde. Çünkü onlar kalpleriyle hayatı yönetirler. Samimiyete, iyi niyete inanırlar. Kolay kolay kalp kırmazlar, son söyleyeceklerini başta söylerler ama kesinlikle de yalan söylemezler. Bir Koç Burcu Kadınından doğruları duyarsınız. Ne kadar incitisi olursa olsun. Sevgisinden şüphe etmezsiniz ama baskı gibi algılıyorsanız Koç Burcu Kadını ile birlikte olmanız size bir fayda sağlamaz.

Boğa Burcu Kadını

    Boğa Burcu Kadını Venüs tarafından yönetilir. Dolayısıyla da, kendine has hareketleri vardır. Vücut dili bellidir. Biraz ağırlığıyla, zor karar vermesiyle, zaman zaman çıkışları ve konuşmalarıyla, düz yapısıyla dikkat çeker. Boğa Burcu Kadını genelde evine, hayatına, yaşam alanına çok önem verir. Çünkü o yaşamı sever. Onu kimsenin huzursuz etmesini istemez. Huzursuz insanlardan olabildiğince uzaklaşır.

    Boğa Burcu Kadını risk almaya kolay kolay yanaşmaz. Boğa Burcu Kadını nasıl sever peki? Boğa Burcu Kadını sevgisini çok rahat gösterir. Konuşmaktan korkmaz, kendini çok rahat ifade eder. Ama kimsenin onun sınırlarına geçmesini istemez. Eğer bir Boğa Burcu Kadınının sevgisini merak ediyorsanız, önce kendinizi ispat etmeniz, ifade etmeniz ve onu anlamanız gerekiyor. Çünkü Boğa Burcu Kadını anlaşılmak ister.

    Yeteneklidir, hamarattır, beceriklidir ama bunu istediği zaman ve yavaşça ortaya koyar. O yüzden de, hayattaki yavaş ve sakin adımlarıyla, zaman zaman eleştirilere maruz kalabilir. O yüzden de, bir şeyi başlatması zor, bitirmesi de bir o kadar zordur. Oldukça kıskanç olan Boğa Burcu Kadını bu huyunu çok belli etmez ama çevresindekileri de kıyaslamaktan vazgeçmez. Eğer sizi kıyaslıyorsa bilin ki, sizden hoşlanıyor demektir.

İkizler Burcu Kadını

    İkizler Burcu Kadını Merkür tarafından referans alır. Dolayısıyla Merkür demek, iletişim demek, zeka demek. Merkür kadınları çok akıllıdır, pratiktir, yeteneklidir, çok girişkendir ve sezgilerinden çok aklıyla hareket eder. Bir İkizler Burcu Kadını akıllı erkekten başkasını kabul ve tahammül edemez. Yani İkizler Burcu Kadını ile arkadaş iseniz veya birlikteyseniz, onu ancak aklınızla, zekanızla etkileyebilirsiniz diyebilirim.

    İkizler Burcu Kadını çevresini toparlayıcıdır ancak kendine dönüktür. Kendi sırlarını da çok fazla kimseye açmaz. İkizler Burcu Kadını entellektüeldir, öğrenmeye açıktır, bilgi almayı sever ama asla gelenekçi davranmaz. Size sınırlar koymaz. Örgürlüğünüzü sizin elinize verir, merak eder ve bunu görmek ister. Dolayısıyla ikizler kadını risk almayı sever.

    İkizler Burcu Kadını nasıl sever? İkizler kadını yoğun sever, tutkulu sever ama bunu bir günde göstermez. Çünkü onun arayışında tipler yoktur, akıl, zeka ve entellektüellik arar. Onun için güzellik ikinci planda gelir. Verilen sözlerin tutulması çok önemlidir. Ona merak uyandırmayın. Akıl oyunlarına girerseniz kaybedeceğiniz neredeyse kesindir. Çünkü İkizler Burcu Kadını en akıllı burç olarak bilinir.

    İnsanları zekasıyla değerlendirdiği için çabuk sıkılırlar. Bu durum onların çift ruhlu gibi yorumlanmasına sebep olmuştur ama aslında öyle değildir. O yüzden onun sevgisini kazanmak zordur, ilk önce bunu göstermez ama onun kalbini kazanırsanız sizi sahiplenecek ve mutlu edecektir.

Yengeç Burcu Kadını

    Yengeç Burcu Kadınının yönetici gezegeni Ay'dır. Bundan sebep, Yengeç Burcu Kadını oldukça hassastır. Niteliğinde su vardır. Samimidir. Ne kadar mesafeli ve uzak gibi görünse de, çabuk kavrar. En duygusal ve en narin yapıya sahip olan burçdur Yengeç Burcu Kadını.

    Yengeç Burcu Kadını ailesinde, ilişkilerinde ve dostluklarında fedakarlığı simgeler ve temsil eder. Baktığınızda onu kırmak, incitmek çok kolaydır. Ama bunu size dile getirmeyecek ve kabuğuna çekilecektir ve sizi riske etmeyecektir. Çünkü risk almaktan çok korkar. Sevdiklerini kırmaktan çok korkar.

    Uzun süre küs kalamaz ve dolayısıyla da çok çabuk geride bırakır. Ama yapılanları asla unutmaz, bir yara gibi kalbinde taşır. Kinci değildir, intikam almaz. Yengeç Burcu Kadını nasıl sever derseniz. Onun sevgisi fedakarlıklarla doludur. Birlikte olduğu kişiyi şımartmaktan hoşlanır. Genelde uzun süreli evliliklere sahiptirler.

Başak Burcu Kadını

    Başak Burcu Kadınları Merkür'den referans alır. Dolayısıyla akılcıdır. Ne istediğini bilir. Az ve öz kararlar alır. Çok içine düşünür. Zihni devamlı bir saat gibi çalışır. Başak Burcu Kadınlarını üzmek çok kolaydır, gerçekten kırılgan ve hassas bir yapısı vardır. Günlük hayatta çok pratiktir. Hizmet burcu olarak bilinir.

    Çevresindeki insanları toparlayıcı bir yapıdadır. Zaman zaman bir psikolog, zaman zaman da bir Anne gibi davranabilir. Sevgisini hemen gösteremez. Sahiplendikleri insanların sırtı yere gelmez. İlişkilerinde o kadar da pratik değildir, zor karar verir, çok düşünür.

    Sevgisiyle ilgili ince dokur, ince düşünür, çok uğraşır ve içinde yaşar. Kendisini bir anda ortaya koymaz. O bunları yaparken siz onu sevmiyor zannedebilirsiniz. Sevgisini göstermek için zamana ihtiyacı vardır. Eleştirel davranıyorsa size karşı bilin ki doğru yoldasınız.

    Toprak burcudur ve değişkendir. Mükemmeliyetçidir. Kısa süreli ilişkilerin insanı değildir, evlenmek ister. Hayatını kurmak ister. O yüzden de ilişkilere geç başlar. Zor sever, öz sever, hayatı boyunca fedakarlık yapar, yalandan asla hoşlanmaz, kendi ailesine, düzenine ve ilişkisine de kimseyi karıştırmaz.

Terazi Burcu Kadını

    Terazi Burcu Kadını Venüs'ten referans alır. O yüzden; nezaketi, zerafeti, şıklığı, kibarlığı ondan öğrenebilirsiniz. Terazi Burcu Kadını sadece zerafetleriyle dikkat çekmez, ilişkilerinde de çok hassastırlar. Dengelerinin bozulmasından hiç hoşlanmazlar. Zaman zaman çıkış yapan erkeklerin onların hayatında hiç yeri olmaz.

    Arkadaşları için de aynı şey geçerlidir. O yüzden; şık hareketleri, samimi davranışları, çok düşünerek ve bir o kadar da sorun çözerek ve iletişim kurarak ona yaklaşırsanız Terazi Burcu Kadınını zaten kazanmış olursunuz.

    Terazi Burcu Kadını nasıl sever? Kendi kabuğunda gibi hareket eder, renklidir, neşelidir, gülümsediği zaman kocaman bir mutluluk saçar etrafına ama baskıdan hiç ama hiç hoşlanmazlar. Hele yargılanmaya hiç katlanamaz çünkü zaten açık ve nettir her şeyi açıkça ortaya koyar. Biraz kendi bireysel hayatına düşkündür o nedenle sürekli arayıp soran sıkıştıran bir tarzdan hoşlanmaz.

Yay Burcu Kadını

    Yay Burcu Kadını Jüpiter'den referans alır. Hayatında başaramadığı hiçbir şey yoktur. Güçlüdür, Ateş burcudur nitekim. Niteliği de değişkendir. Bazen ne yapacağı belli olmuyor gibi görünse de, ilişkilerinde kolay kolay ikna olmaz.

    Yay Burcu Kadını nasıl sever? Yay Burcu Kadını tutkulu sever. Özgür bırakır. Bazen de inanılmaz sahiplenir ve kıskanır dedim ya değişkendir. Özgürlük denince akla gelen ilk burç olduğundan onunla ilgili çok ilişki yaşayan bir tip imajı çizilir ama aslında öyle değildir aksine ait olmaktan çok hoşlanır.

    Bir ilişkide ilk olmak ister ve o insanla da uzun süre ilişki yaşar. Kolay kolay vazgeçmez. Vazgeçtiğinden emin olmadan da o ilişkiyi bırakmaz. Ne istediğini bilir, ön görüsünü sonuna kadar kullanır. Eğer onu ilişkide yalnız başına bırakırsanız sorun olacaktır. Çünkü yalnızlıktan asla hoşlanmaz. Şımartılmak ister, ilgi görmek ister, ilgilisini eksik eden bir erkekle yapamaz ve eleştirel tavrı bu noktada devreye girer.

Oğlak Burcu Kadını

    Oğlak Burcu Kadını Satürn'den referans alır. O yüzden de çok gerçekçi bir yapısı vardır. Satürn gerçeklerin gezegenidir. Bizi disipline eder. Adeta bir öğretmendir. Oğlak Burcu Kadını ne kadar coşkulu olsa da, yere göğe sevdiğini sığdıramasa da, kalbini yönetmekte bazen zorlansa da, mutlaka günün sonunda mantıklı karar alır.

    Bir Oğlak Burcu Kadınını hayalperest hareketlerle göremezsiniz. Yere göğe sığmayan davranışlar içinde bulamazsınız. O yüzden de bir Oğlak Burcu Kadını o kadar güzel bir şekilde evliliği çekip çevirir ki, her şeyin sorumluluğunu hemen hemen alır. Gelecek planlarını da çok güzel yapar.

    Oğlak Burcu Kadını ile günlük ilişki yaşayamazsınız, o size sevdiğini gösterirken gerçekçi yaklaşacaktır. Belki uyarır gibi, öğretmen gibi hatta anne gibi algılayabilirsiniz ilk başta ama bu onun sizden hoşlandığının göstergesidir. Oğlak Burcu Kadını oldukça kıskançtır hatta sınır tanımaz. Yakın çevrenizden daha fazla sahiplenir sizi, o nedenle ona daha yakın olmalısınız.

Kova Burcu Kadını

    Kova Burcu Kadını Uranüs'ten referans alır. O yüzden de radikal insanlardır. Ne yaptıklarını bilirler ama bilin ki risk almaktan hiç korkmazlar. Kova Burcu Kadınını çok uzaktan tanıyabilirsiniz. Farklı bir giyim tarzları vardır, stilleri farklıdır, görünüşleri farklıdır, anlatımları farklıdır, dilleri farklıdır ve yorumları farklıdır. Baştan aşağı farklılıkları onlar temsil eder anlayacağınız üzere.

    Peki Kova Burcu Kadını nasıl sever? Kova Burcu Kadını sevgisini hemen gösteremez. Çok ilgilidir. Çok iyi bir arkadaştır. İyi bir eştir ama sevgililik konusunda biraz dağınık olabilir. Çünkü titizdir. Hele bir de Kova Burcu Kadınıyla birlikte olupta başlarda kafanızbiraz karışıksa, işte o zaman Kova Burcu Kadını iyice emin olmak ister ve kendisini garantiye almak ister.

    Seyahat etmeyi çok sever. Özgürlüğü çok sever. Kova Burcu Kadınını yönetmek için ona baskı yapamazsınız çünkü Kova Burcu Kadını zaten ne yapacağını bilir. Ne yaptığını bildiği için de, sizin onu tekrarlarca sorgulamanıza, araştırmanıza gerek kalmaz. Çünkü zaten o size anlatacaktır. Konuşkandır. Neşelidir. Renklidir. Sevdiğini gözleriyle anlatır. Vücut dili sürekli aktiftir, çok hareketlidir aynı zamanda.

    Kova Burcu Kadını oldukça kıskançtır. Hele bir de, birlikte olduğu kişinin başkasından ilgi gördüğünü fark ederse ve sizde buna müsade ederseniz ondan çekeceğiniz var demektir. Çünkü Kova Burcu Kadını oyuna gelmez. Emin olduğunda sonuna kadar gider ama emin değilse risk almaktan çekinmez ve ilişkiyi bitirmekten imtina etmez.

Balık Burcu Kadını

    Balık Burcu Kadını Neptün tarafından referans alır. Nostaljiktir. Ne istediklerini bilirler. Gözlemlerler. Partnerlerini, ne istediklerini uzun zamandır düşündükleri için, kime nasıl nerede sokulacaklarını da çok iyi bilirler. Balık Burcu Kadını yönlendirmek kolay gibi görünür ama tam tersine çok zordur. Kafaya koyduklarını yaparlar.

    Balık Burcu en duygusal burç değildir, en gözlemci ve ne istediğini bilen burcudur. Balık Burcu Kadını nasıl sever peki? Zamanla, sabırla, özveriyle sevgisini zaten ortaya koyacaktır. Onların sevgisini anlamak aslında çok güç değildir. O mesafeli uzak tarafını tamamen uzaktan kaldırır. Sahiplenicidir. İyi bir annedir. Birçok kişinin ailesinde toparlayıcı rol üstlenir.

    Geçmişi çok fazla konuşmaz. Detayları unutmaz. Risk almaz. Birlikte olduğu kişiye nispette yapmaz. Ama eğer şüphe ederse, arkasını da bırakmaz. Fedakardır. Toparlayıcı ve iyileştiricidir. Duygularıyla değil, aklıyla hayatını yönetir.

Aslan Burcu Kadını

    Aslan Burcu Kadını Güneş'ten referans alır. Güneş Aslan Burcunun yönetici gezegenidir ve dolayısıyla da tuttuğunu koparan bir kadındır. İlk baktığınızda heybetli, havalı ve görkemli hareketler sergiler. Aslan Burcu Kadınını yürüyüşünden, duruşundan tanırsınız.

    Aslan Burcu Kadını sevdiği kişiyi mutlaka şımartır. Toplumda takdir etmek ister. Takdir de kazanması için onu onurlandırmak için elinden geleni yapar. Cömerttir asla cimri değildir. Aynı şekilde de cömertlik görmek ister.

    Aslan Burcu Kadını nasıl sever? Sevgisini gösterirken karşısındakini yere göğe sığdıramaz. Ama bunu yaparken gayet kaliteli, şık, şımartarak ve baş rol vererek yapar. Asla o rolü kimsenin kapmasına izin vermez.

Diğer Blog Yazıları

Yeni Başlangıçlar için Hayata Dair İlham Verici Öneriler

Yeni Başlangıçlar için Hayata Dair İlham Verici Öneriler

Hayat, yeni başlangıçlar için sonsuz fırsatlar sunar. Her an, yeni bir sayfa açma şansıdır. İşte hayatınıza yön verirken dikkate almanız gereken bazı ipuçları ve ilham verici öneriler....

Hayatın Zorlukları ve Engelleriyle Baş Etme İpuçları

Hayatın Zorlukları ve Engelleriyle Baş Etme İpuçları

Hayattaki zorluklar; insanların günlük yaşamlarında karşılaşabileceği yaygın sorunlardır. Her bireyin deneyimi farklıdır ve bu zorluklarla başa çıkmak için farklı stratejiler ve destek sistemleri gere...

Yetenekli Olmak: İçimizdeki İnci Değerindeki Hazineler

Yetenekli Olmak: İçimizdeki İnci Değerindeki Hazineler

Yetenek, insan yaşamının önemli bir parçasıdır ve her bireyin kendine özgü yeteneklere sahip olduğu bir gerçektir. Bu blog yazısı, yeteneklerinizi keşfetmek, geliştirmek ve kullanmak hakkında size reh...

Burçlarına Göre Erkekler ve Özellikleri

Burçlarına Göre Erkekler ve Özellikleri

Hangi burcun erkeği nasıldır? Aşk hayatında nasıl, nasıl sever? İlişkileri, hayata bakış açısı, özellikleri nelerdir? Risk almayı sever mi? Sizinle uyumlu mu? Buyrun hepsi bu yazımızda......

Cuma Gününün Önemi Fazileti ve Cuma Namazı

Cuma Gününün Önemi Fazileti ve Cuma Namazı

Bu yazımızda sizlere Cuma gününün müslüman alemi için neden önemli olduğunu, Cuma gününün faziletlerini ve Cuma namazının önemini paylaşmaya çalışacağız. Hadislerle bu konuyu sizlere anlatmaya çalışac...